Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Devlet Konservatuarı

ÜAK Sanat Dalları Eğitim Konseyi 8-9 Eylül 2023 Tarihleri Arasında Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Toplandı

Ülkemizdeki tüm konservatuvar müdürlerinin ve Güzel Sanatlar alanı dekanlarının bulunduğu Konsey Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin daveti, rektörümüz Sayın Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu ve Çanakakle Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı sayın İsmail Kaşdemir’in desteğiyle 8-9 Eylül 2023 tarihleri arasında üniversitemizde misafir edildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekan Vekili  ve aynı zamanda Üniversitelerarası Kurul Sanat Dalları Eğitim Konseyi Başkanı sayın Prof. Dr. Uğur Türkmen’in ve konsey üyesi sanat eğitimcilerinin ortak isteğiyle Çanakkale’de yapılması kararlaştırılan toplantıda; ülkemiz sanat eğitiminin sorunları ele alındı.  

Toplantı kapsamında “Sentez İzler” adlı bir sergi üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi koordinatörlüğünde gerçekleştirildi. Sergi kapsamında yer alan eserler ülke genelindeki güzel sanatlar alanı dekanlıklarımız tarafından Çanakkale halkına, üniversitemize ve tarihi Alan başkanlığına hediye edilecek ve kalıcı olarak Çanakkale kültürüne katkı sağlayacak.