Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Devlet Konservatuarı

Müdürümüzün Mesajı

Müdürümüzün Mesajı

Sevgili Öğrencimiz;

Konservatuvarımız; nitelikli eğitim öğretim faaliyetleri yanında, gerçekleştirdiği bilimsel ve sanatsal etkinliklerle de Çanakkale, bölge ve ülke müzik kültürüne önemli katkılarda bulunmaktadır. 

Öğrencilerimizin eğitimleri süresince gerçekleştirecekleri bilimsel ve sanatsal çalışmaların; mezuniyet sonrasındaki lisansüstü sınavlarda, mesleki tercihlerde, istihdam imkânlarınızın artmasında ve en önemlisi kendine güvenen ve yaptıklarıyla hatırlanan bir birey olmalarında etkili olacağını düşünmekteyiz. Bu amaçla öğrencilerimizin gerçekleştirilen tüm etkinliklerde aktif olarak görev almaları için gayret gösteriyoruz.

Geleceğin sanatçılarını yetiştirme yolunda “öğrenci merkezli” bir konservatuar düşüncesi temelinde her türlü desteği vermeye çalışıyoruz.  

Yurt içi ve dışı konserlerimiz, nitelikli müzik topluluklarımız, nitelikli eğitimci kadromuz ile “İcra-Eğitim ve Araştırma” boyutlarıyla kültür yaşantımıza katkıda bulunmak amacındaki konservatuvarımız ailesi içerisinde siz değerli gençleri görmek bizleri mutlu edecektir.

                             Prof. Dr. Uğur TÜRKMEN

               Müdür

Dilek ve Önerileriniz İçin RİMER
(Rektörlük İletişim Merkezi)