Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Devlet Konservatuarı

Genel Tanıtım

Değerli müzikseverler,


Üniversitelerin ve dolayısıyla konservatuvarların üç önemli görevi olduğu bilinir. Nitelikli eğitim ve öğretim vermek, bilimsel çalışmalar yapmak ve topluma hizmet uygulamalarını hayata geçirmek.


Konservatuvarımız henüz birinci yılında bu görevlerin bilinci içerisinde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.


Alanında yetkin akademisyenlerimiz öğrencilerimizi özveri ile yetiştirmekte, müzik bilimi ve kültürüne katkı sağlayıcı bilimsel çalışmalar (kitap, makale, bildiri, proje vb.) yapmakta ve en önemlisi gerek topluma hizmet edebilme gerekse öğrencilerin tecrübelerinin artması amacıyla sayısız sanatsal etkinlik (resital, konser, dinleti, konferans, söyleşi vb.) gerçekleştirmektedir.


Tüm bu süreç konservatuvarımız öğrencilerinin kendilerine güvenen, geleceğin sanatçısı olabilme yolunda motive olan, gelişen, değişen, kültürlenen ve kültürleyen bireyler olarak yaşamalarına imkân sağlamaktadır.


“En güzel melodilerin seslendirildiği konservatuvar” olma yolunda konservatuvarımız sanatçı ve akademisyenlerinin yanı sıra; ülke ve dünya genelindeki müzik ve sanat insanlarının da desteği olduğunu ve hep birlikte çalıştığımızı bilmenizi isteriz. Bu birliktelik özellikle öğrencilerimizin çevre edinmelerine yardımcı olmakta ve geleceğe daha umutlu bakmalarını sağlamaktadır.


Müzik türü ayırt etmeksizin gerçekleştirilecek bilimsel ve sanatsal etkinlikler; inanıyoruz ki sadece Çanakkale ilinde değil, bölge ve ülkemizde de oldukça ses getirecek, ilgi ile takip edilecektir.


Çalışmayı, üretmeyi, ürettiklerimizi sergilemeyi ve paylaşmayı seviyor; siz değerli sanatseverleri bekliyoruz.


Devlet Konservatuvarı Yönetim Kurulu