Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Devlet Konservatuarı

Lisans Eğitimi

2009 yılında kurulan ve 2020 yılında ilk öğrencilerini alan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü Çalgı Anasanat Dalında Lisans Eğitimi vermektedir.

Müzik Bölümü

Müzik Bölümü yapılanması içerinde; Çalgı Anasanat Dalı ve Ses Anasanat Dalı açılmıştır. Uluslararası düzeyde ve nitelikli bir eğitim vermek bölümün ve anasanat dallarımızın amaçları arasındadır.

Çalgı Anasanat Dalı

Öğrencilerin istekleri ve yetenekleri doğrultusunda müzik türü ayırt etmeksizin verilen çalgı eğitimini destekleyici programlar geliştirilmiştir. Öğrencilerimiz seçmeli dersler grubundan aldığı eğitime yönelik dersleri seçebilmenin yanında yine ilgi ve yetenekleri doğrultusunda farklı disiplinlerden de dersler seçebilmektedir. Anasanat dalımız öğrencileri; solistlik, oda müziği ve orkestra/toplu çalma müzisyenliği, çalgı eğitimciliği alanlarında uzmanlaşabilirler.

Keman - Viyola - Çello - Gitar - Flüt - Trompet - Trombon - Korno - Tuba - Klarinet

Ses Anasanat Dalı

Müzik türü ayırt etmeksizin öğrencinin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda seçeceği bir alanda yetişeceği programda; solistlik, koro ve ses eğitimciliğine yönelik eğitim verilmektedir. Akademik kadro tamamlama çalışmalarının devam ettiği anasanat dalına yakın bir zamanda öğrenci alınacaktır.

Çalgı Anasanat Dalı Ders Programı